FINANSOWANIE FOTOWOLTAIKI
POŻYCZKA - LEASING
Odnawialne źródła energii elektrycznej to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż. Nowoczesne firmy i gospodarstwa ze względu na wysoki poziom technologii i ilość urządzeń generują spore zużycie prądu, dlatego produkty finansowe na panele słoneczne są wybierane coraz częściej. Leasing lub pożyczka na finansowanie urządzeń fotowoltaicznych jest dostępna dla wszystkich przedsiębiorców.
Cechy finansowania instalacji fotowoltaicznej:
- Opłata wstępna od 0%.
- Okres finansowania do 84 miesięcy.
- Nowe urządzenia do wartości 250 tys. PLN finansujemy w uproszczonej procedurze bez konieczności dostarczania dokumentów księgowych.
- Elastyczna oferta – opłata wstępna i końcowa (w leasingu), uwzględniająca wysokość rat miesięcznych i długości trwania całej umowy jest ustalana z klientem,
- Finansowanie obejmuje koszt paneli, dodatkowych urządzeń oraz montażu.
- Optymalizacja podatkowa - w przypadku leasingu operacyjnego odliczeniu podlega rata netto oraz 100% podatku VAT.
Korzyści z instalacji paneli fotowoltaicznych:
- Oszczędność - darmowa energia elektryczna.
- Dodatkowe zyski - możliwość odsprzedaży nadwyżek energii do sieci energetycznych.
- Inwestycja w nieruchomość - podniesienie wartości obiektu.
- Dbanie o środowisko - bezemisyjne wytwarzanie energii ze słońca.
Najczęściej zadawane pytania
Accordion Sample DescriptioMasz możliwość zamontowania paneli fotowoltaicznych na gruncie, dachu lub na ścianie budynku. Nasi dostawcy pomogą Ci wybrać najbardziej efektywną lokalizację.
Nie, jeśli nie masz wybranego jeszcze dostawcy, a chcesz zainstalować panele fotowoltaiczne – skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać nie tylko odpowiednie finansowanie, ale również odpowiedniego partnera do tego zadania.
Współpracujemy z wykwalifikowanymi dostawcami, których wieloletnie doświadczenie oraz wiedza dotycząca paneli fotowoltaicznych stanowi fundament dobrej realizacji.
Tak, należy ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi wydatkami związanymi z uszkodzeniami sprzętu. Polisa może obejmować m.in. skutki szkód w instalacji spowodowanych przez zdarzenia losowe czy akty wandalizmu.
Po zakończeniu umowy i uregulowaniu wszystkich należności z tej umowy stajesz się właścicielem instalacji bez dodatkowych. Od tej chwili zwiększasz jedynie oszczędności wynikające z samodzielnej produkcji prądu. Pamiętaj jednak, że oszczędzasz już od pierwszego dnia finansowania - część raty leasingu/pożyczki pokrywana jest ze środków, które wcześniej przeznaczałeś na opłacenie rachunków za prąd od innego producenta.
Oczywiście. Korzystasz z zielonej energii przez cały rok – również w pochmurne dni. Urządzenie wygeneruje mniej prądu, ale nadal będzie go dostarczać.
Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się bezpłatną wyceną i przedstawimy Ci ofertę finansowania zależną od instalacji fotowoltaicznej, na jaką się zdecydujesz.
Instalacja paneli fotowoltaicznych składa się z kilku głównych elementów: paneli (modułów PV), inwerterów (falowników), konstrukcji nośnej, okablowania (przewody, zabezpieczenia, osprzęt) oraz montażu (uruchomienie, konfiguracja, praca monterów i elektryków). Wszystkie te elementy składają się na cenę instalacji. W uproszczeniu można przyjąć, iż poszczególne koszty rozkładają się następująco:
- panele ok. 45% całkowitych kosztów
- falowniki ok. 20% całkowitych kosztów
- konstrukcja + okablowanie ok. 15% całkowitych kosztów
- montaż/instalacja ok. 20% całkowitych kosztów.